методична робота

понедельник, 16 мая 2016 г.

Урок літературного читання у 2 класі

Тема  уроку: Скринька скоромовок.
Мета: збагатити  знання  дітей  про малі  форми  усної народної  творчості – скоромовки; удосконалювати  навички швидкого, свідомого читання; розвивати  мислення, допитливість, зорову  та слухову  пам'ять, образність  і точність  мовлення;  активізувати  словниковий  запас учнів; виховувати  пізнавальний  інтерес,  любов  до  рідного слова.
Обладнання:   виставка книжок;  ілюстрації  до скоромовок,  папки  зі  складовими  таблицями; комп’ютер  зі проектором,  підручник  ( Наумен-
ко  В.О. читання.- К.: Генеза, 2012  ).
                                                               Хід уроку

І. Організація класу до уроку
 1.      Ось  і  дзвоник  пролунав,
         Для  навчання  час  навчав
         Дітки  станьте  всі  рівненько
         Ручки  покладіть  гарненько
         Бо  урок   у  нас  читання    
         Чарівний і незвичайний.
         Всі сідайте тихо, діти, домовляємося не шуміти, руку гарно підіймати, на уроці не дрімати, а знання мерщій хапати. То ж гаразд, часу не гаєм і урок вже починаємо.
2.  – Діти,  чого  ви  чекаєте  від сьогоднішнього  уроку?
     -  Яким  повинен  бути  урок?  ( відповіді дітейвчительзаписує на дошці) (  Повчальний,  гарний, змістовний,  продуктивний,  цікавий, веселим, світлим,  проблемним…).
 А  які  діти  повинні  бути на уроці?
У  - уважними
Р  - розумними
О – організованими
К – комунікабельними,  а  ще   активними,  дисциплінованими.)
Отже,  якщо   ви  будете такими  ми   разом проведемо  цікавий,  творчий, продуктивний   урок,  на якому  зуміємо  створити  ситуацію успіху. Щоб наша праця була успішною   слід  дотримуватися  таких правил, пригадаймо  їх.
-         Правило піднятої  руки.
-         Дружня  співпраця  у групах.
-          Уважно  слухати  пояснення  вчителя  і учнів.
-         Активно та творчо працювати.

ІІ.  Вправи  на  розвиток  читацьких  навичок.
-         Діти, а  хто  з вас   робив зарядку  вранці?
-         Зараз  ми з вами зробимо зарядку для нашого язичка.
1.Розчитування  за складовими  таблицями.
2.Мовна розминка
1. Гра   «  Зроби  як …»
- Як плаче  дитина?
- Як  сміється  маля?
- Як мама заколисує дитину?
3. Робота  над чистомовкою.
Шу- шу- шу  - чистомовки я пишу.
Ят – ят – ят – їх  пишу для  всіх малят.
Ки –ки –ки -   всі  говорять  залюбки.
Ло – ло –ло  -  щоб  чисте мовлення  було
 ІІІ.  Мотивація  навчальної  діяльності. Повідомлення    теми  і  мети  уроку.
-Як  називається  розділ, який  ми вивчаємо?  (  Усна  народна  творчість ).
- Що входить  до  усної  народної  творчості? 
( Прислів’я, приказки, загадки,  пісеньки.)
- Сьогодні  на  уроці  ми розширимо свої  знання  з усної  народної  творчості  і  познайомимося  ще  з одним  його видом.
- Послухайте  і повторіть.
- ЗАБОЛІЛО  ГОРЛО  У  ГОРИЛИ,
БО  ГОРИЛА  БАГАТО  ГОВОРИЛА.
-             Що ми  з вами промовляли?   (скоромовку). Що ж  означає  скоромовка….
-         ( Скоро  мовити  -  швидко  вимовляти ).

ІY. Оголошення  теми  та  очікуваних  навчальних  результатів.
 Сьогодні  на  уроці  ви  повинні:
 ЗНАТИ:    що   скоромовка - це  один із видів малої усної народної  творчості.
  ВМІТИ:      правильно вчитися промовляти   скоромовки;
• удосконалювати  навички швидкого, свідомого читання;
• відповідати    на  запитання,  бути   уважними  та  активними  на    уроці.
 Y. Сприймання й усвідомлення  нового  матеріалу.
-         1. Скоромовки вчать  дітей  правильно,  чітко  вимовляти  окремі  важкі  звуки.   Часто  їх  швидке  вимовляння  перетворює  на  скоромовку  на  «спотиканку», коли той, хто прагне  швидко проказати, «спотикаючись», перекручує слова.
2.  Робота за  підручником ст.17.
 3. Фізкультхвилинка «  Дівчинка  русява ».
4.   Словникова  робота ( знайди відповідності)
Записані  колонки  слів.  Учні  читають і зясовують  значення  кожного    з них, підбирають з другої колонки визначення.
 Пік     Улас     вередувати  
  кіп   Панас    варенички     
Кіп -   - копа  - стіжок із шістдесяти  снопів, складених колоссям  усередину  й прикритих  одним  снопом зверху.
Вередувати -  виявляти невдоволення, капризувати.
5. Виразне читання  скоромовок   вчителем.
- Яка  скоромовка  вам найбільше сподобалась?
 6. Читання  скоромовок  учнями (  повільно,  швидко, дуже швидко).
7.Музична  фізкультхвилинка  «  Дівчинка  русява ».
YI.Узагальнення й систематизація  знань учнів.
1.   Робота  у групах.
Конкурс  на кращого  читця  скоромовок.
Читання  скоромовок   спочатку  у групі, потім  обирають найкращого  скоромовця, який презентує  роботу групи .

1.  Скоромовки  для  учнів першої групи  -
Час  вечеряти настав. Шпак  шпачисі щебета
2.  Скоромовки  для  учнів другої  групи  -
Карл у Клари украв корали.  Клара у Карла украла  кларнет.
     3.Скоромовки  для  учнів третьої   групи-                                          Ворона проворонила вороненят.
4. Скоромовки  для  учнів третьої  групи -    
Летів перепел     перед перепелицею,
Перед   перепеленятами.
7. Підведення  підсумків  конкурсу «Найкращий                    скоромовець ».
Кожна з груп визначає кращого читця.
  YІІПідсумок   уроку.   Рефлексія.
  8.  «  Зробимо  останній  крок  -  підсумуємо  урок».
 - З яким жанром усної народної  творчості  ознайомилися  на сьогоднішньому  уроці?
- Що таке скоромовка?
- Яку скоромовку  запам’ятали?  Розкажіть.
 -Чи цікавим  був урок? 
- Що найбільше сподобалось на уроці? 
-А що було важким?

YІІ. Домашнє  завдання.
Читати  скоромовки ст.17- 18. Вивчити скоромовку  (на вибір) із  Перлинки  - ст. 7.
Творче  завдання: намалювати  малюнки до скоромовок,  які найбільше сподобались.








Налаштування на робочий ритм

















































Стимулювання та розвиток мовно-артикуляційного апарату






















Розвиваю звязне мовлення учнів

















Вчити учнів уважно слухати і виконувати настанови вчителя



















Самостійна робота з підручником, знаходження потрібного матреіалу


Вчу працювати з роздавальним матеріалом











Розвиток читацьких навичок









Розвивати вміння співпрацювати в групі





































































Вміння оцінювати себе та інших учнів








Розвиток звязного мовлення












Література
1.     Літературне читання. Конспекти уроків. 2 клас: посібник  для  вчителя / С. В. Крижанівська, Л. В. Подзігун. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2013.
2.     Мій  конспект. Літературне  читання.2 клас: посібник  для  вчителя /  Ковальчук Н. О., Настенко А.І.К.: Видавничий  дім «Освіта», 2012.
3.     Літературне  читання: Укр. мова для загальноосвіт. навч. закл. З навчанням  укр.  мовою : підруч. для  2  класу/ Віра  Науменко. – К.: Генеза, 2012.




Комментариев нет:

Отправить комментарий